Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya  Zaharova  ,  ABD  politikacılarının düzenli olarak hata yaptığını , sonra bu hataların üstünü “dış faktörler” ile örtmeye çalıştığını

haber7
0

ABD Deniz Piyadeleri Komutanı Tuğgeneral William Seely’nin , Irak hükümetine yazdığı iddia edilen ve ülkeden çıkmaya yönelik prosedürleri hayata geçirmeye başladıkları yönündeki mektubu değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya  Zaharova  , Amerikalıların , bu sefer yaptıklarından (Süleymani suikastı) başkalarını suçlamalarının mümkün olmadığı için sorumluluğunu üzerine almak zorunda kaldığını söyledi.

Washington’un bu tür hatalarının daha önce ciddi sonuçlar doğurduğunu kaydeden Rus diplomat ,  ABD  generali Colin Powell’in bundan yaklaşık 20 yıl önce BM Güvenlik Konseyi toplantısına , Irak’ta geliştirildiği iddia edilen kitle imha silahını içeren bir tüp gösterdiğini ve bu ‘kanıtın’ Irak işgaline  yol  açtığını anımsattı.

Komsomolskaya Pravda radyosuna konuşan  Zaharova  , “Güvenlik Konseyi karşıydı , ABD’nin eylemlerini onaylayan veya yasallaştıran hiçbir tasarı kabul edilmedi , bunda Rusya’nın da payı var. ABD’nin o hatası , bölgede bir felaket zincirine  yol  açtı , sonra tüm barajlar aşılarak büyük bir felaket akınına dönüştü” ifadelerini kullandı.

Tarihin bu türden sayısız hataya tanık olduğunu vurgulayan Dışişleri Sözcüsü , “Hata sayısı o kadar büyük ki , artık durup şunu sormanın zamanı geldi: Neden dünya topluluğu , sahip olduğu tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =