2020'de  FIFA   kokartı  taşıyacak  Türk  hakemlere , kokartları törenle takıldı.

haber7
0

Antalya da Belek Turizm Merkezi nde bir otelde düzenlenen 2019-2020 Sezonu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Kış Semineri nde ,  FIFA  kokart töreni yapıldı.

Törene , TFF Başkanı Nihat Özdemir , yönetim kurulu üyeleri , MHK Başkanı Zekeriya Alp , Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz , Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı ve Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile gözlemci ve hakemler katıldı.

Mecnun Otyakmaz , törende yaptığı konuşmada , hakemlerin işlerinin zor olduğunun herkesçe bilindiğini belirtti.

Türkiye de hakem kararlarına düşük tolerans gösterildiğinin farkında olduğunu ifade eden Otyakmaz , şunları kaydetti:

"Bu konuda bize düşen sorumluluklar da var. Bizlerin , teknik ekiplerin ve oyuncuların da daha farklı yaklaşımlarının olması gerektiğinin farkındayız. Kulüp yöneticileri olarak bazen haklı bazen haksız açıklamalarımız oluyor. Bunları biliyoruz. Bunu teknik direktörlerimiz de zaman zaman yapıyor. Sahada sizleri aldatmaya yönelik hareketlerin yapıldığını da tüm Türkiye görüyor. Hakemlere saldırmanın dayanılmaz hafifliğine hepimiz kendimizi bazen kaptırıyoruz. Ancak konuyu saha içi kararlarına getirirsek , sizler de bazen işinizi daha da zorlaştırıyorsunuz. Bütün futbol ailesi olarak sizin iyi niyetinizden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =