Elektronik  Ticaret İşletmecileri Derneği'nden (ETİD) yapılan açıklamaya göre , Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik ile Türkiye'deki ilk Güven

haber7
0

6 Haziran 2017 de Resmi Gazete de yayımlandıktan sonra hazırlanmasında sektör paydaşları ile birlikte ETİD in de etkin rol aldığı Güven Damgası uygulaması ,  Elektronik  ticaretteki güven ortamının sağlanması , tüketicinin korunması , kişisel veriler ve ödeme sistemleri gibi birçok konuyu kapsıyor.

 

ETİD üyesi olan ePttAVM , Arçelik , Modanisa , Sahibinden ve Gittigidiyor gibi Türkiye nin önemli markaları Güven Damgası nı almaya hak kazanan ilk 12 şirket içerisinde yer aldı. Güven Damgası nın hayata geçmesi ve yaygınlaşması sayesinde Türkiye de insanların e-ticarete güveninin artması ve toplam hacmin kısa sürede büyümesi bekleniyor.

Güven Damgası nı edinmek isteyen e-ticaret firmaları , başvurularını www.guvendamgasi.org.tr sitesi üzerinden yapabiliyor. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra başvurunun olumlu sonuçlanması halinde firmalar , sitelerine Güven Damgası sembolü yerleştirebilecek.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =