İranlı komutan Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından yaşanan ABD-İran gerilimi sonrası ,  dakika  haberleri">Almanya  Irak'ta bulunan askerlerini komşu ülkelere kaydırma  kararı  aldı.

haber7
0

Almanya Savuma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ve Dışişleri Bakanı Heiko Mass yaptıkları açıklamada , Bağdat ve Taci de bulunan Alman askerlerinin sayısının "azaltılabileceğini" söyledi. 2 bakan , Alman askerlerin Iraklı  dakika  haberleri">askerleri  eğittiği programın devam etmesi için  Irak  hükümetiyle görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Almanya nın  Irak  ta yaklaşık 120 askeri bulunurken , askerlerin çoğu ise Bağdat ve Taci bölgeleri dışında bulunuyor. Kramp-Karrenbauer ve Mass yaptıkları açıklamada , özellikle bu 2 bölgedeki Alman askerinin Kuveyt ve Ürdün e kaydırılabileceğini ifade etti.

Almanya yaşanan gelişmeler sonrası Bağdat ve Taci askeri üslerinde bulunan askerlerine , "üsleri terk etmeme" emri vermişti.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =