Tunus  , Libya’nın başkenti Trablus’ta  askeri  okula düzenlenen ve 30 öğrencinin hayatını kaybettiği saldırıyı “sert biçimde” kınadı.

haber7
0

Tunus Dışişleri Bakanlığı , Libya’nın başkenti Trablus’ta  askeri  okula düzenlenen ve 30 öğrencinin hayatını kaybettiği saldırıyı “sert biçimde” kınadı.

 

 

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada , başkent Trablus’ta  askeri  okula düzenlenen ve “sivil yerleşim yerlerine ayrım gözetmeksizin yapılan” saldırıların kınandığı bildirildi. 

Libya’daki “askeri gerilimin tırmanmasının durumu daha da karışık hale getireceğini” vurgulanan açıklamada ,  Tunus  , Libyalı tüm taraflara , “askeri operasyonları durdurma , uluslararası meşruiyete , imzalanan siyasi anlaşmalara bağlı kalma ve bir an önce Libyalıların Libyalılarla gerçekleştireceği kapsamlı bir diyaloğa dönme” çağrısında bulundu.

 

 

Tunus Dışişleri Bakanlığı açıklamasında , 30 öğrencinin hayatını kaybettiği saldırının failine ilişkin herhangi bir ifade yer almadı.

Libya nın doğusundaki milis lideri Halife Hafter i destekleyen yabancı savaş uçakları , 4 Ocak Cumartesi günü başkent  Trablus   taki   askeri  bir okula , öğrencilerin yatış saati öncesi bahçede toplandıkları sırada hava saldırısı düzenlemiş , saldırıda 30 öğrenci hayatını kaybetmiş , 33 kişi yaralanmıştı.

Libya nın uluslararası tanınırlığa sahip meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ,  askeri  okula ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =