Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde Mehmet Bulğu ,  polis  tarafından vurularak hayatını kaybetti.

haber7
0

Gelsenkirchen  polis  sözcüsü Christopher Grauwinkel , yerel basına yaptığı açıklamada , dün akşam saat 20.00 sıralarında karakol önünde bekleyen devriye aracına sopayla saldıran Bulğu nun (38) , dur ihtarına uymadığını söyledi.

 

 

Grauwinkel , Bulğu nun elindeki sopayla  polis  memuruna da saldırmaya çalıştığını , bunun üzerine orada bulunan iki polisten biri tarafından vurulduğunu dile getirdi.

Gelsenkirchen polisi , daha fazla bilgi almak isteyen AA muhabirine , olayın savcılığa intikal ettirildiğini ifade ederek , ayrıntılı bilgi veremeyeceklerini , detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağını kaydetti.

 

 

Almanya nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul , düzenlediği basın toplantısında , Gelsenkirchen kentinde  polis   kurşunuyla   yaşamını  yitiren Türk vatandaşı Mehmet Bulğu nun herhangi bir terör bağlantısının tespit edilemediğini açıkladı.

Bakan Reul , Bulğu nun psikolojik sorunları olduğuna dair emareler bulunduğunu ve olayın çok yönlü olarak araştırıldığını ifade etti.

Öte yandan  polis  ve savcılığın yaptığı ortak basın açıklamasında , Bulğu nun geçmişine yönelik yapılan sorgulamada ve evinde yapılan incelemede terörle ilgisinin bulunduğuna dair bir delile ulaşılamadığı kaydedildi.

Alman basınında , Bulğu nun , tekbir getirerek bıçakla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =