Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan  , canlı yayında gündeme dair tüm soruları cevapladı. Başkan  Erdoğan  , ABD'nin hava saldırısıyla öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süley

haber7
0

Başkan Recep Tayyip  Erdoğan  ın Süleymani nin öldürülmesi ile  ilgili  açıklamalarından satır başları; 

 

Öncelikle sadece Irak ta meydana gelen olay değil , bölge şuan ciddi sıkıntılar yaşıyor. Yerin Irak seçilmiş olması manidar. Bir taraftan bizler Suriye de belli sıkıntıları yaşıyoruz. Öbür tarafta Libya ile  ilgili  gelişmeler. Bütün bunlarla uğraşırken bu sorunun patlak vermesi düşündürücü. Bu olay nereye gider gibi birçok düşünceler var. Şunu tespit etmemiz lazım; ABD , İran arasındaki gerilim zaman zaman tırmanıyor. 

IRAK ÜZERİNDEN KRİZİN TIRMANDIĞINI GÖRDÜK

Bu konu ile olarak Batı ülkeleri ile yaptığımı gelişmeler var. Serin kanlı hareket edilmesi konusunda dileklerimizi iletiyoruz. ABD-İran gerginliğinin çözüme kavuşturulması maalesef bu zamana kadar mümkün olmadı. Irak üzerinden krizin tırmandığını gördük.

Astana sürecinde İran ve Rusya ile hareket ediyoruz. Bütün bunlarla beraber Irak ile ilişkilerimiz tarihi itibariyle ortaya koymamak mümkün değil.  

ORTA DOĞU NUN KAN GÖLÜ NE DÖNMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR

Türkiye olarak biz dış müdahalelere karşı durduk. Hemen arkadaşlarımı toparladım ve gerekli açıklamaları yaptık. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =