Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da  hafta   sonu  yoğunluğu yaşanırken , teleferikte uzun kuyruklar oluştu.

haber7
0

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan  Uludağ  ,  hafta   sonu  tatilci akınına uğradı. Kar kalınlığının 80 santimetreye kadar çıktığı zirvede pistler dolup , taştı.

 

Otellerde de doluluk oranı yüzde yüzlere ulaşırken , tatilciler kayak yaparak karın keyfini çıkarttı. Adeta adım atmaya yerin olmadığı pistlerde acemi kayakçılar ise ortaya renkli görüntülerin çıkmasına sebep oldu.

Teleferikte izdiham

 

Öte yandan ,  hafta   sonu  tatil sebebiyle vatandaşların bazıları araçlarıyla , bazıları ise teleferikle  Uludağ  a çıktı. Yoğunluk sebebiyle teleferikte uzun kuyruklar oluştu. Teleferiğe binmek isteyen tatilcilerin dışarıya kadar kuyruk oluşturduğu görüldü. Uzun süredir teleferik sırasında olduğu söyleyen tatilciler , sıranın yaklaşık 1 buçuk saat sonra geldiğini söyledi.

Öte yandan jandarma ekipleri de , Milli Parklar’daki gişelerde kar lastiği ve kimlik kontrolü yapıyor. Kar lastiği olmayan veya uygun olmayan araçların zirveye çıkmasına müsaade edilmiyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =