Sivas'ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ'dan doğup Karadeniz'e dökülen Türkiye'nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak'ın bazı bölümleri  buz  tuttu. Ayrıca il genelinde  280  köy ve mazran

haber7
0

İmranlı ilçesinde iki gündür devam eden kar yağışının ardından soğuk hava , ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığı sabah saatlerinde sıfırın altında 3 derece olarak ölçüldü. Soğuk havanın etkisiyle Türkiye nin en uzun nehri olan  Kızılırmak  ın ilçe içerisinden geçen bölümü , kısmen  buz  tuttu. İlçede doyumsuz manzaranın ortaya çıktı.

Karın ilçeye çok yakıştığını söyleyen Sercan Dervişoğlu , "Burası mikrobun kırıldığı yer. Biz temiz insanlarız. Biz burada çayımızı bile karlı içiyoruz. Bu kar çayı soğutmuyor , daha da çok ısıtıyor. Burası  Sivas  ın çatısıdır. Yüksek yerlere daha fazla kar yağıyor. Karın muhteşem olduğu yerdeyiz.  Kızılırmak  dondu ve güzel görüntüler oluştu. Biz de yaz ve kış  Kızılırmak  ı görmeden yapamıyoruz. Çayımızı da manzaramıza karşı içiyoruz. Belki bazı insanlar bu görüntüler için milyarlar harcıyor. Biz çok şanslıyız. Herkesi ilçemize bekliyoruz" dedi.280 YERLEŞİM YERİ ULAŞIMA KAPALI Yüksek kesimlerde etkisini artıran kar nedeniyle il genelinde  280  köy ve mezra ile ulaşım kesildi. İl Özel İdare ekipleri kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.   

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =