Avustralya'da etkisini sürdüren orman yangınları nedeniyle  Yeni  Zelanda'nın Auckland kentinde gökyüzünün rengi  turuncuya  döndü.

haber7
0

Avustralya da devam eden şiddetli orman yangınları nedeniyle yükselen duman , komşu ülke Yeni Zelanda da da etkisini gösterdi. Ülkenin kuzeyinde bulunan Auckland kentinde gökyüzünün rengi  turuncuya  döndü. Avustralya nın güneyinden 2 bin kilometre uzaklıkta yer alan Auckland kentinin bir bölümü , aylarca süren orman yangınlarından uzun süre etkilenmişti.

Auckland polisi , acil yardım hattını arayan vatandaşları hattı meşgul etmemeleri konusunda uyardı. Dumandan etkilenen kent sakini Zimena Dormer-Didovich , "Biz çok uzaktayız , bu yüzden bu bizim için şok edici bir durun. Duman çok yoğun" ifadelerini kullandı.

Eylül ayından bu yana Avustralya daki orman yangınları nedeniyle 24 kişi hayatını kaybetti , bin 500 den fazla ev kullanılamaz hale geldi. Ülkede 5.25 milyon hektardan fazla alan da küle döndü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =