Son  Dakika  Haberi: Libya'nın yasal temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ,  Türkiye  ile tüm ilişkilerini kestiğini açıklayan  Hafter  yanlısı Tobruk merkezli Temsi

haber7
0

Son  Dakika  Haberi: Libya da yerel bir televizyon programına konuşan Mışri , başkente saldıran ülkenin doğusundaki milis lideri Halife  Hafter  yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisinin Bingazi de gerçekleştirdiği oturumda Türkiye ile tüm ilişkilerini kestiği yönündeki kararına ilişkin , "Bingazi de cumartesi günü toplanan meclis oturumunda alınan kararlar  Darbeci  güçler tarafından uygulanan baskıya boyun eğmek anlamına gelmektedir" ifadelerini kullandı.

Mişri , "Tobruk Temsilciler Meclisinin Trablus a saldıran güçleri destekleyen kararlarının tümünün yazıldığı mürekkep kadar değeri yoktur. Tobruk taki bazı parlamento temsilcilerinin Bingazi de aldığı karar parlamentonun düzenlenmiş çalışma tüzüğüne aykırı olduğu için meclisin iradesini temsil etmemektedir" diye konuştu.

Öte yandan Hukuk Araştırmacısı Mahmud İsmail , AA muhabirine açıklamasında , meclisin toplanma şeklinin öncelikle hukuki olmadığını , toplanan milletvekili sayısının 38 i geçmediğini ayrıca toplantı merkezinin Tobruk ta olması gerektiğini ancak oturumun Bingazi de yapıldığını söyledi.

Kararı alan grubun kendilerinden başkasını temsil etmediklerini , halkın vicdanını temsil etmekten uzak olduklarını dile getiren İsmail , söz konusu kişilerin Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri ne olan bağlılıklarının bilindiğine dikkati ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =