Ordu’nun Kabadüz ilçesinde 2 bin rakımlı  Çambaşı  Yaylası’nda Ordu Üniversitesi tarafından  kar   festivali  düzenlendi.

haber7
0

Ordu Üniversitesi , Ordu’nun gözde mekânlarından biri olan 2 bin rakımlı Kabadüz Çambaşı Yaylası’nda  kar   festivali  düzenledi. Çambaşı Kayak Tesisi’nde gerçekleştirilen festivale Ordu Valisi Seddar Yavuz , Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler , Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan , çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Festivalin başlamasıyla birlikte Çambaşı Kayak Tesisinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Bazı kişiler  kar  üstünde gezinti yaptı , bazıları kartopu oynadı , birçok kişi de tulum eşliğinde horon tepip , halay çekti. Festivale yoğun ilgi gösteren öğrenci ve vatandaşlar soğuk havaya aldırış etmeden kayak ve kızaklarla kayarak karın keyfini doyasıya çıkardı.

‘ORDU AŞKLARIN EN BÜYÜĞÜ’ Şenlikte açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz , şehirlerin gelişmesi hususunda üniversitelerin rolünün büyük olduğunu ifade ederek , “Ordu , tutkuyla bağlanılacak olan aşkların en büyüğü diyebiliriz. Ordu’nun geleceğine inanıyorum. Şehirlerin gelişmesi konusunda üniversitelerin büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Ordu’muzun da bu anlayışla devam etmesi en büyük dileğimiz. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ordu Üniversitesi Rektörümüz de bunun bilincinde. Ordu’muz sizlerle güzelleşecek” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =