Etiketler:

Siyaset , Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 42. sayısı raflardaki yerini aldı.

haber7
0

Kriter’de bu ay 2020 projeksiyonunu çok boyutlu bir şekilde yaptık. Murat Yeşiltaş ve Rıfat Öncel güvenlik , Nebi Miş siyaset , Talha Köse dış politika ve Mehmet Akif Memmi yayıncılık ekseninde beklentilerini yazdı. Necdet Özçelik 2019’da terörle mücadelede elde edilen başarıyı irdeledi.

Siyaset , Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 42. sayısı çıktı. Türkiye dolu dolu geçirdiği bir yılı geride bıraktı. Birçok analistin , 2018’e göre çok daha iyi bir noktaya geldiğimizi ifade ettiği 2019’da yaşanan gelişmeleri , 2020’de de konuşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Biz de bu sayıda , 2019’un öne çıkan diğer gelişmelerini ve 2020’de Türkiye’yi bekleyen meseleleri farklı başlıklar altında ele aldık. Bu gelişmelerin en önemli başlıklarından biri Türkiye ve Libya ilişkileri oldu. Yine enerji politikaları , İslam dünyasıyla ilişkiler , yerli ve milli teknoloji hamleleri , işsizlik ve medyaya dair hususlara bu sayımızda yer verdik. Bunu yaparken küresel gelişmeleri de ıskalamadık. Çin’in Hong Kong’la ilgili tutumu , Brexit ve Barış Pınarı Harekatı sonrası tepkileri irdeleyen yazıları sayfalarımızda okuyacaksınız. 2019’un son , 2020’nin ise ilk günlerinin en önemli gündem maddesi Libya. Libya Özel Temsilcisi Emrullah İşler’le yine Libya’yı çok iyi bilen bir isim Emrah Kekilli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =