MUĞLA'nın Fethiye ilçesi açıklarında , botlarının batması sonucu 8 göçmenin hayatını kaybettiği faciada denizde kaybolan 7 kişi için başlatılan arama- kurtarma çalışması bugün de sürd&u

haber7
0

Kızılada açıklarında , geçen perşembe günü saat 01.30 sıralarında , sahil güvenliğe içinde 15 kaçak göçmenin bulunduğu lastik botun batmak üzere olduğu bildirildi. Bölgeye dalış timi , 3 sahil güvenlik botu , sahil güvenlik uçağı ve sahil güvenlik helikopteri sevk edildi. Aramalara Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. Lastik botun battığı belirlenirken , Fethiye nin 5.5 deniz mili açıklarında 3 ü kadın 8 kaçak göçmenin cesedine ulaşıldı. Sudan çıkarılan cesetler , sahil güvenlik botuyla , Fethiye Sahil Güvenlik İskelesi ne getirildi. 8 kaçak göçmenin cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu na gönderilirken , uyruk ve kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Kaçak göçmenlere ait olduğu değerlendirilen lastik bot ise , sahil güvenlik uçağı tarafından belirlenerek denizden çıkarıldı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kayıp olduğu değerlendirilen 7 kaçak göçmeni arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. 3 sahil güvenlik botu , sahil güvenlik helikopteri , sahil güvenlik uçağı ve dalış timi çalışmalara katılıyor. Denize düşen göçmenlerin akıntıyla sürüklenme ihtimaline karşı , arama-kurtarma çalışmaları daha geniş bir alana yayıldı. Ekiplerin , deniz yüzeyinde ve su altında geniş kapsamlı arama yaptığı kaydedildi.

Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =