Ünlü  tiyatro oyuncusu  Orhan   Aydın  , sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımla  Büyük   tepki  çekti. Trabzon Gümüşhane il sınırında olan tarihi Kadırga Açık Camisi'nin görseliyle

haber7
0

Gümüşhane ve Trabzon il sınırında yer alan 1800 rakımlı Kadırga Yaylası’ndaki Kadırga Açık Camisi ne laf atan tiyatro  oyuncu   Orhan   Aydın  paylaşımıyla sosyal medya hem alay konusu oldu hem de çok sert  tepki  gördü. 

Fatih Sultan Mehmet döneminde bizzat talimatıyla yapılan camiyi eleştiren ancak o deönm de bile yapıldığını bilmeyen  Orhan   Aydın  , Bu ne gerçekten bu ne. Ne Hale getirdiniz güzelim ülkeyi be. Hiç mi utanmanız arlanmanız yok? gibi çirkin ifadeler kullandı. 

Tarihten bihaber olan  Orhan   Aydın  ın paylaşımına çığ gibi  tepki  yağdı. 

FATİH SULTAN MEHMET CUMA NAMAZI İÇİN YAPTIRMIŞ

Gümüşhane ve Trabzon il sınırında yer alan 1800 rakımlı Kadırga Yaylası’ndaki Kadırga Açık Camisi’nde , yüzyıllardır binlerce insan açık havada ibadet ediyor. 

Gümüşhane ve Trabzon sınırları arasındaki Kadırga Yaylası nda bulunan Açık Hava Camii , hep farklılığı hem de tarihi ile Doğu Karadeniz de gezilmesi gereken yerler listesinde yer alıyor.

Çevresi taşlarla çevrili olan ve iki adet minaresi bulunan Kadırga Camii; çatısı cami , kubbesiz cami , duvarsız cami gibi isimlerle anılıyor. Çünkü burada 2 adet minare ve etrafındaki çevreli taşlardan başka bir yapı bulunmuyor. Bu açık hava caminin ilginç bir de hikayesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =