Daha önce görülmeyen şiddette baş ağrısı , konuşmada bozula , bulantı ve kusma , görme bozuklukları gibi belirtilerle anlaşılan  Beyin  kanamasında erken teşhis çok önemli. Peki  Beyin  içindeki kan damarların

haber7
0

Beyin  kanaması  ,  Beyin  içindeki kan damarlarının zayıf bölgelerinde oluşan balonumsu yapının patlamasından kaynaklanan kanamalardır.  Beyin  , insan vücudunun yönetim merkezi olan en hassas organdır ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı muhafaza edilmelidir. Kusursuz bir sistemle yaratılan insan vücudunda kafatası ,  Beyin  yapısını tamamen sararak meydana gelebilecek darbelerden korur. Buna rağmen trafik kazaları , yüksekten düşme ve çarpma gibi beyni sarsan ciddi darbelere maruz kalabilir. Bunlar  Beyin  kanamasını tetikleyen olağan dışı faktörlerdir.

Boyun fıtığı  belirtileri  nelerdir? İleri derece boyun fıtığı  nasıl  geçer?

Beyin  kanaması  gerçekleştiğinde ölümle sonuçlanabilen ciddi bir hastalık olduğundan gerçekleşmemesi için tedbirler alınmalıdır. 

Beyin Kanamasına Karşı Alınabilecek Tedbirler: Ailede herhangi biri  Beyin   kanaması  geçirmişse tedbir amaçlı muayene edilmeli. Ağır sporlardan uzak durulmalı fakat sporu da ihmal edilmemelidir. Örneğin her gün düzenli yürüyüş tavsiye edilebilir. Tansiyon hastaları tedavileri ihmal etmeyip sık sık doktora kontrole gitmeli ve ilaçlarını düzenli olarak kullanmalıdır. Aşırı sıcak günlerde güneşe maruz kalmamalı. Bol bol su içilmeli.

Her yıl binlerce insanın ölmesine neden olan  Beyin   kanaması  genellikle 40-70 yaşları arasında daha sık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =