Etiketler:

 Almanya  , Irak'taki ABD Büyükelçiliğine yönelik saldırıları kınadı.

haber7
0

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , diplomatik misyonların ve personelinin güvenliği ve dokunulmazlığının , tüm devletlerin eşit derecede bağlı olduğu uluslararası düzenin merkezinde yer aldığı belirtildi.

"Bağdat taki ABD Büyükelçiliğine yönelik şiddet içeren saldırıları kınıyoruz." ifadesi kullanılan açıklamada , bu saldırıların hiçbir şekilde haklı gösterilemeyeceği vurgulandı.

Irak hükümetinden , büyükelçiliklerin ve konsoloslukların güvenliğine ilişkin sorumluluğunu yerine getirmesinin beklenildiği aktarıldı.

Bağdat taki olayların bölgedeki duruma bakıldığında da endişe verici olduğu belirtilen açıklamada , "Irak ın istikrarı ve güvenliğini tehlikeye atan her şeyden kaçınılması çağrısında bulunuyoruz."ifadesine yer verildi.

ABD nin  Irak  ta İran destekli Haşdi Şabi ye bağlı Hizbullah Tugayları üssüne düzenlediği ve 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı protesto etmek isteyen yüzlerce kişi , dün sabah Bağdat taki ABD Büyükelçiliği önünde toplanmıştı.

ABD karşıtı slogan atan gruptakiler binanın duvarını ateşe vermiş , ardından kapısını kırarak içeri girmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =