Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  ve TSK Komuta Kademesi , yeni yıla kara , deniz ve hava birliklerine düzenledikleri  sürpriz  ziyaretlerle girdi. Suriye’nin sıfır noktasında "karacılar" , Diyarbakır’da "havacılar&q

haber7
0

Akar , beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler , Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar , Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile ilk olarak Gaziantep’e gitti. Gaziantep Havalimanı’nda 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar ve komutanlar , buradan sınırın sıfır noktasındaki Çıldıroba Üs Bölgesi ne geçti.

Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı , Zeytin Dalı ve İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nden sorumlu birliğin Müşterek Harekat Merkezi’nde faaliyetlere ilişkin brifing alan Bakan Akar , talimatlar verdi. Askerlerle yemekhanede karavanadan yemek yiyen Akar ve TSK Komuta Kademesi nin bir sonraki durağı ise Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığı oldu. 

Barış Pınarı başta olmak üzere terörle mücadele harekatlarında önemli görevler icra eden Pars ve Atmaca filolarına ev sahipliği yapan üs komutanlığında brifing alan Akar ve komutanlar daha sonra Mehmetçikle bir araya geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DAN MEHMETÇİĞE KUTLAMA

Akar ve TSK Komuta Kademesi daha sonra Trabzon a geçerek Karadeniz Uyumu Harekatı nı icra eden bahriyelileri ziyaret etti. TCG Yavuz fırkateynine çıkan Bakan Akar ve komutanlara köprü üstünde faaliyetlere ilişkin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =