Danimarka  Başbakanı Frederiksen ,  Danimarka  uyruklu yabancı terörist savaşçıların  çocuklarına  ilişkin , "Hükümet olarak çocukları Danimarka'ya kabul etmek istemiyoruz çünkü çocuk

haber7
0

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ,  Danimarka  uyruklu yabancı teröristlerin çocuklarını  Danimarka  ya kabul etmek istemediklerini söyledi.

Danimarka medyasına açıklamalarda bulunan Frederiksen , Suriye deki iç savaşta DEAŞ saflarında yer alan  Danimarka  vatandaşlarının çocuklarını ülkeye kabul etmeleri durumunda , söz konusu çocukların annelerini de ülkeye kabul etmek durumunda kalacaklarını belirtti.

Frederiksen , "Hükümet olarak çocukları  Danimarka  ya kabul etmek istemiyoruz çünkü çocukların aileleri  Danimarka  ya sırtını döndü ve  DEAŞ  için savaştı. Böylece çocuklarının geleceğiyle ilgili kararı da verdiler." ifadelerini kullandı.

Danimarka basınında yer alan haberlere göre , Suriye deki kamplarda 30 civarında  Danimarka  vatandaşı çocuk bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =