Rusya'nın beşinci nesil savaş uçağı Su-57 için yeni ve daha güçlü silahlar geliştirildiği açıklandı.

haber7
0

Rus havacılık ve savunma şirketi United Aircraft Corporation (UAC) başkanı Yury Slyusar , Su-57 beşinci nesil savaş uçağı için yeni ve daha güçlü silahlar geliştirildiğini ve birçok yeni imha aracının aynı anda Su-57 de kullanılabileceğini açıkladı.

SU-57 YE DAHA GÜÇLÜ YENİ MOTOR

Rostec Havacılık Kümesi Endüstri Direktörü Anatoly Serdyukov geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada , Rusya nın devlet yüksek teknoloji şirketi Rostec in yeni ikinci aşama motorunu test etmek için beşinci nesil savaş uçağı Su-57 nin 16 uçuş yaptığını bildirdi.

Serdyukov , "Şu anda , motorun mühendislik testleri devam ediyor ve ürün uçan bir laboratuvarda test ediliyor. Ekim ayında , öğenin özelliklerini çeşitli uçuş modlarında kontrol etmek için uçuşlar yapıldı. Su-57 ile 16 uçuş yapıldı" ifadelerini kullanmıştı.

Gerasimov , Rus havacılık ve askeri birimlerinin 2019 yılında 139 modern uçak aldığını da sözlerine ekledi.

Zdeliye 30 olarak bilinen ikinci aşama motorlu Su-57 , Aralık 2017 de ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Motor tam elektronik bir otomatik kontrol sistemine sahip olacak ve uçağın manevra kabiliyetini , ağırlık oranını , gizli karakteristiklerini ve süpersonik hızda uçuşlar gerçekleştirme yeteneğini artıracak.

Beşinci nesil Su-57 avcı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =