Yeni Şafak Gazetesi yazarı  Hayrettin   Karaman  , yayınladığı "25 yıl sonra" başlıklı köşe yazısıyla  yazılarına  son verdi.  Karaman  , yazılarını hasta ve yorgun olduğu için bıraktığını belirterek "Pazar gü

haber7
0

Yeni Şafak Gazetesi yazarı  Hayrettin   Karaman  , 25 yıldır aynı gazetede yazdığı köşe  yazılarına  son verdi.

Karaman ın son yazısı "25 yıl sonra" başlığıyla yayınlandı.

İşte  Hayrettin   Karaman  ın son yazısı:

1995’te Yeni Şafak’ta köşe yazmaya başladım. Benim köşe yazarlığım gazete ile de yaşıt. Allah çeyrek yüz yıl iyi kötü binlerce yazı yazmayı nasip etti , çok şükür.

Gazetemiz daha İslâmcı bir söylem ile çıkıyordu. 28 Şubat 1997’de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu , Refahyol hükümetine karşı , irtica bahanesiyle malum süreci başlattı. Hareket , ordu ve bürokrasi merkezli idi.

Uzun bir masada toplanmıştık , “Bundan sonra nasıl bir yol izlemeli” başlıklı konuyu konuştuk ve davamızı , “hukuk , insan hakları ve demokrasi” çerçevesinde ortaya koymaya ve savunmaya karar verdik. Başka gazetelerde yazan liberal demokrat , İslâmcı , muhafazakâr birçok yazar da gazetemizde yazmaya başladı. Sonra ülke tekrar demokrasiye dönünce yazarların bir kısmı kendi dünya görüşlerine daha uygun buldukları başka gazetelere geçtiler.

Beşerin yaptığı hiçbir iş bütün insanları memnun etmez. Beğenen olur , beğenmeyen olur. Her iki halin de birçok dini , ideolojik , maddi , siyasi… sebepleri ve saikleri vardır.

Yazılarıma tabii olarak müspet ve menfi tepkiler oldu. Bende iz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =