Kayseri  Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış , kentte günlük 50  ton   pastırma  üretildiğini bildirdi.

haber7
0

Bağlamış , KTB tarafından bir restoranda düzenlenen 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı nda yaptığı konuşmada , Türkiye ekonomisinin oldukça zorlu geçen bir yılı geride bıraktığını , özel sektörün karşı karşıya kaldığı pek çok sıkıntıya rağmen üretimini , ihracatını arttırmaya devam ettiğini belirtti.

 

KTB yi özel sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda hizmet üreten , destek veren kuruma dönüştürdüklerini vurgulayan Bağlamış , akreditasyon sistemini başarıyla hayata geçirerek , uluslararası standartlarda hizmetler sunduklarını aktardı.

Kocaeli nin Gebze ilçesindeki "Bilişim Vadisi"nde düzenlenen "Türkiye nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programı sonrası verilen yemekte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a  pastırma  ikramında bulunduğunu anımsatan Bağlamış , "Ben Cumhurbaşkanımıza  Kayseri  de günde 50  ton   pastırma  üretildiğini , Kastamonu da ise 500 kilogram üretildiğini belirttim." dedi.

 

 

Bağlamış , ayrıca  Kayseri  nin sanayi ve ticarette olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da bölgenin merkezi konumunda olduğunu ifade etti.

Arazi toplulaştırılmasına da değinen Bağlamış , "Ülkemiz ve üreticimiz adına çok önemli konulardandır. Ortalama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =