Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın , Toplu  konut  İdaresi (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 81 ilinde  100  bin  sosyal   konut  projesinde girişimleri sonucu Eskişehir’in dış ilçelerin sayısının arttı

haber7
0

Prof. Dr. Günay , yaptığı açıklamada , “Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı planlayan bu projeye vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi var. Diğer ilçelerimizdeki ihtiyaç durumunu Belediye Başkanlarımız tarafıma iletti. Kendileri ile kullanılabilecek alan ve altyapı konusunda istişarelerde bulunduk. Dosyayı hazırlayıp  TOKİ  Başkanlığı’na ilettim.

Bu kapsamda Beylikova ilçemize 200 , Sarıcakaya , Çifteler ve İnönü ilçelerimizde  100  er ve Günyüzü ilçemizi de 50  konut  kontenjanı verildi. Söz konusu ilçeler için sistem bugün itibariyle açılmıştır. Hemşerilerimiz işlemlerini e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir” diye belirtti.

 

Milletvekili Prof. Dr. Günay , “TOKİ  100  bin  sosyal   konut  projesinde bu imkânı tanıyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ a Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a ve  TOKİ  Başkanımız Ömer Bulut’a ilçelerimiz adına teşekkür ederim.

Talep toplama sürecini yakından takip ediyoruz , hemşerilerimizin bu imkândan en iyi şekilde yararlanmasını temenni ediyoruz. 2020 yılına girerken çok güzel bir hediye oldu” diye anlattı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =