Rusya  Başbakan Yardımcısı Dmitriy Kozak , Moskova’nın ABD’nin Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattı projesine yönelik yaptırımlarına  Aynı   şekilde  dengeli bir  yanıt  vereceğini belirtti.

haber7
0

Rus doğalgazını Avrupalı tüketicilere taşıyacak olan Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattı projesine  ABD  tarafından uygulanan yaptırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kozak , Moskova’nın söz konusu yaptırımlara  Aynı   şekilde  dengeli bir  yanıt  vereceğini açıkladı.

Rusya yönetiminin ABD’nin yaptırımlarına karşı önlemler geliştirdiğine dikkat çeken Kozak , Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattının inşaatının , ABD’nin herhangi bir yaptırımına bağlı olmaksızın tamamlanacağını vurguladı.

Daha önce  Rusya  Enerji Bakanı Aleksandr Novak , Kuzey Akım-2’nin kalan 160 kilometrelik kısmının ABD’nin yaptırımlarına rağmen tamamlanacağını , boruların kalan kısmının Rus enerji şirketi Gazprom’a ait Akademik Çerskiy gemisinin tamamlayabileceğini belirtmişti.

PUTİN VER MERKEL GÖRÜŞTÜ

Rusya Devlet Başkanı Putin , Almanya Başbakanı Merkel ile Kuzey Akım-2 doğal gaz boru hattı projesini görüştü. 

Kremlin Basın Servisi nden yapılan açıklamaya göre ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin , Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede , Almanya ve Birleşmiş Milletler in (BM) arabuluculuğu dahil krizin çözümünde siyasi ve diplomatik çabaların artırılmasının uygun olacağı vurgulandı.

Suriye meselesine de değinilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =