Yerli  otomobili üretecek TOGG'un CEO'su  Mehmet   Gürcan   Karakaş  kimdir? Vizyonu , iletişimi ve anlattıkları hedeflerle birlikte bilimsel yaklaşımıyla kamuoyunun takdirini toplayan  Mehmet   Gürcan   Karakaş   aslen   nereli  ve ka&cced

haber7
0

Mehmet Gürcan  Karakaş  1965 yılında Antalya da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan  Mehmet  Gürcan  Karakaş  ın hayatı başarılarla dolu.  Yerli  otomobili üretecek TOGG un  CEO  su olan ve gündemden düşmeyen  Mehmet  Gürcan  Karakaş  , vizyonu ve iletişimiyle kamuoyunun da takdirini topladı.

MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ IN KARİYERİ  

1988 yılında Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan  Karakaş  , 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.

 

1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı.

Gürcan  Karakaş  , 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen  Karakaş  , o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Son olarak yerli otomobili üretecek Türkiye nin Otomobili Girişim Grubu nun (TOGG)  CEO  su oldu.

YERLİ OTOMOBİL İÇİN NELER SÖYLEDİ

Bu anın bir tarifi yok. Ben ve bütün arkadaşlarım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =