Yerli   otomobilin  tasarımının İtalyan şirketine ait olduğu iddialarına TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş ayrıntılı bir şekilde cevap verdi.  Yerli   otomobilin  tasarımda Volkswagen ve Mercedes-Benz'in eski baş tasarımcı  Murat  G&

haber7
0

Türkiye , dün  Yerli  otomobiline kavuştu. Yerli otomobil görücüye çıktıktan sonra tasarımın Türkiye ye ait olmadığı İtalyan Pininfarina ya ait olduğu iddiaları ortaya atıldı.

 

 

Yerli otomobili üreten TOGG un CEO su Mehmet Gürcan Karakaş , katıldığı canlı yayında bu iddialara detaylı bir şekilde yanıt verdi ve tasarım sürecini anlattı.

"MURAT GÜNAK LA ÇALIŞTIK"

 

 

Tasarım ekibinde Mercedes in  efsane  tasarımcısı Murat Günak ın olduğunu ifade eden Karakaş şunları söyledi; "Biz 18 tasarım eviyle görüştük. 18 tasarım evini 3 e indirdik. 5 farklı tasarım isteyip 15 tasarımı yan yana koyduk. O süreçte  Murat  Bey (Murat Günak) bize Türkiye yi Avrupa yı tanıyan tecrübesiyle çizgileriyle yardımcı oldu. Onun haricinde Türk tasarımcı ve mühendis arkadaşlarımız var. Seçtiğimiz tasarım eviyle birlikte çalışan 6 Türk arkadaşımız vardı.  Murat  Bey le de çok kez konuştuk. "

PİNİNFARİNA İDDİALARI

CEO , İtalyan tasarım iddialarına karşılık şöyle konuştu; "Hedef kitlemizi en iyi temsil ettiği gerekçesiyle İtalyan tasarım evi Pininfarina yı tercih ettik. Onlarla beraber çalıştık. Sipariş verip bize bunu getirin demedik. Öyle bir şey mümkün de değil zaten. "

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =