Erzurum  Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) arasında imzalanan protokolle kurulacak "Bilim Erzurum" merkezi ile ortaöğretim çağındaki gençlerin bilimle buluşması sağlanacak.

haber7
0

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) arasında imzalanan protokolle kurulacak "Bilim Erzurum" merkezi ile ortaöğretim çağındaki gençlerin bilimle buluşması sağlanacak.

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen , T3 ile iş birliğinde  Erzurum  da kurulacak merkezin protokolünün imzalanması dolayısıyla düzenlenen törende , Erzurumluların teknolojik gelişmelere uzak kalmaması ve gençlerin teknoloji çalışmalarının yürütülmesinin amaçlandığını söyledi.

Kentteki gençlerin merkezin imkanlarından istifade edeceğini anlatan Sekmen ,  Erzurum  un gerek teknolojik gerekse sanayi hamlelerinin beraber yürütülmesini istediklerini belirtti.

 

 

T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ise vakfın Türkiye nin teknoloji üreten bir ülke olması , milli teknoloji hamlesinin gerçekleştirilmesini amaçladığına işaret etti.

İstanbul dan sonra ilk  Bilim  merkezini  Erzurum  da uygulayacaklarını aktaran Bayraktar , "Erzurum da her yıl 150 bin ortaöğretim çağındaki genç ,  Bilim  merkezinde eğitim alacak. Gençlerimiz burada modern eğitim , pratik ve proje odaklı çalışma yapacak." dedi.

Bayraktar , merkezin bilime büyük katkı sunacağını vurgulayarak , şunları kaydetti:

"Erzurumlu gençlerimiz buradan aldıkları ilhamla teknoloji üreten Türkiye hedefine ve milli teknoloji hamlesinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =