Gerçekleştirilen özel basın davetiyle "2019'dan 2020'ye  Türk  Telekom" hakkında değerli bilgiler  Türk   Telekom  CEO'su Ümit Önal tarafından davetlilere aktarıldı Ümit Önal konuşmasın

haber7
0

Türkiye’de son günlerde yeniden alevlenen  fiber  altyapı tartışmalarında Türk  Telekom  cephesinden  iddialı  açıklamalar geldi. Önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın  fiber  çıkışı , ardından Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve sonrasında TELKODER in  fiber  altyapıda yaşanan sorunlara dikkat çekmesini takiben , Türk  Telekom   CEO  su Ümit Önal ,  fiber  yatırımlarında gelinen son noktayı ve gelecek dönem hedeflerini paylaştı. Türk  Telekom  CEO’su Önal , “2020 yılında İstanbul’da altyapısı olmayıp , altyapı talep eden her müşteriye en geç 1 hafta içerisinde  fiber  hizmeti ulaştırma sözü veriyoruz” verdi. “Bugün altyapımız 303 bin kilometre  fiber  hat ile 7.5 milyon kilometre  fiber  ağa ulaştı” diyen Önal , şunları söyledi:

 

 

“Fiber altyapılarıyla ilgili OECD ülkeleriyle Türkiye arasında bir kıyaslama yapılacaksa uluslararası geçerliliği olan kriterler baz alınmalı. Türkiye’de çeşitli kaynaklar tarafından gündeme getirilen yurt dışındaki  fiber  uzunluk verileri ,  fiber  kabloların içlerinde bulunan tekil kablo uzunluklarının ayrı ayrı hesaplanmasıyla elde ediliyor... Fiberde tek bir kılda 24 kablo geçiyor. Bu şekilde bir hesaplama yapıldığında Türk Telekom’un ülke genelindeki  fiber  uzunluğu da 7.5 milyon kilometreye ulaşıyor.”

İSTANBULLULAR İÇİN BİR HAFTADA FİBER ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =