Milli Mücadele ile başlayan yolculuğunu global bir ajansa dönüştüren  Anadolu   Ajansı  , logosunu 100.  yılına   özel  revize etti.

haber7
0

100. yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye nin global haber  Ajansı   Anadolu   Ajansı  (AA) , logosunu 100. yaşına atfen revize etti. AA logosuna , kuruluş amacını , Milli Mücadele ye yaptığı katkıları ve faaliyetlerine yön veren ruhu yansıtacak biçimde ay yıldız eklendi.

Milli Mücadele nin zorlu şartlarında haber alma ihtiyacını karşılamak ve  Anadolu  nun haklı sesini dünyaya duyurmak için kurulan AA , bu misyonunu ilk gün olduğu gibi bugün de büyük bir tutku ve başarıyla yerine getiriyor.

AA , logosunu da Ajansın kuruluş amacını , Milli Mücadele ye yaptığı katkıları ve faaliyetlerine yön veren ruhu yansıtacak biçimde yeniden tasarladı.

Logonun dönüşüm öyküsüne ilişkin bilgi veren AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı , şunları kaydetti:

"Milli Mücadele nin stratejik iletişimini yürütme misyonu ile yola çıkan  Anadolu   Ajansı  , 100.  yılına  , global bir haber  Ajansı  olarak girmekte. Bu süreçte kendi içinde birçok dönüşümü de yaşayan ajansımızın logosunu , bu değişim ve dinamizme vurgu yapmak amacıyla daha ince çizgilerle yeniden yorumladık. Beraberinde 100. yılımıza özel olarak kuruluş hikayemize ve başarılarla dolu geçmişimize atfen ay yıldız simgeleri ile de bütünleştirdik."

AA , 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağı 2020 yılını birçok yeni proje ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =