Edirne   Belediye   Başkanı   Recep   Gürkan   hakkında  darbedildiğini öne süren kişinin şikayeti üzerine yürütülen soruşturma kapsamında "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya azmettirmek" suçundan d

haber7
0

"Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma" suçundan hapis cezasına çarptırılan ve daha sonra yurt dışına kaçan Ş.B , Bulgaristan da darbedildiğini ileri sürerek Gürkan dan şikayetçi oldu.

Soruşturma kapsamında  Edirne  Adliyesinde savcılıkta ifade veren Gürkan , 75 bin lira teminat karşılığı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Savcılıkça hazırlanan iddianame ,  Edirne  3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.  

İddianamede Gürkan  hakkında  "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya azmettirmek" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. 

"Adaletin yerini bulacağına inanıyorum"

Belediye  Başkanı  Gürkan , gazetecilere yaptığı açıklamada , savcılıkta "müşteki-şüpheli" sıfatıyla ifade verdiğini belirterek , "Ben de bana iftira atan kişiden şikayetçi oldum. İftira atan kişi farklı bir suçtan aldığı ceza nedeniyle Bulgaristan a kaçtı. Suçsuz olsa ülkeden kaçmazdı. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum" diye konuştu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =