Batman   Valiliği  iki oğulları  NCL2   hastası  olan Abay çiftinin çocuklarından Ahmet'in tedavi masraflarının karşılanabilmesi için  yardım   komisyonu  oluşturdu.  Batman  Vailisi Hulusi Şahin , açılan banka hesabına 10

haber7
0

Batman  Valiliği  , iki oğulları beyincik erimesi (NCL2)  hastası  olan Fatma ve İhsan Abay çiftinin çocuklarından  Ahmet  in tedavi masraflarının karşılanabilmesi için  yardım   komisyonu  kurdu.

 

 

Abay çiftinin çocukları Emircan (11) ile  Ahmet  Çınar (5) , dünyada nadir görülen ölümcül  NCL2  hastalığına yakalandı.

Gelinen süreçte Emircan tedaviye yanıt vermezken ,  Ahmet  in tedavisi için 3 milyon lira ihtiyaç duyulmasının ardından  Batman   Valiliği  , çiftin  yardım  talebine duyarsız kalmayarak  yardım   komisyonu  oluşturdu.

 

 

Batman Valisi Hulusi Şahin , komisyon aracılığıyla açılan banka hesabına 10 bin lira yardımda bulunarak ilk bağışçı oldu. 

Batman Turgut Özal Anadolu Lisesi nde Matematik öğretmeni olan baba İhsan Abay , AA muhabirine yaptığı açıklamada , oğlu Emircan Mert in yaklaşık 7 yıl önce dünyada ender görülen hastalığa yakalandığını ve bir süre sonra yatalak olduğunu söyledi.

Büyük oğlunun hastalığının ilerlemesinden dolayı artık tedavi edilemediği gibi küçük oğlu  Ahmet  Çınar ın da aynı hastalığa yakalandığını belirten Abay , "Benim Çınar ım bu ayın 21 inde 5 yaşına girdi. 4 ay önce hastalığını öğrendik. Emircan ımızı böyle kabullenmiştik ama Çınar ımın da  NCL2   hastası  olduğunu öğrenince dünyamız yıkıldı." dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =