Her fırsatta  Türkiye  aleyhine yaptığı açıklamalarda gündeme gelen  dakika  haberleri">Arap   dakika  haberleri">Birliği  Genel Sekreteri Ebu Gayt , yine tepki çeken ifadeler kullandı. Türkiye'nin bölgede nüfuzunun artmasından dolayı endişelendi

haber7
0

Arap  dakika  haberleri">Birliği   nden  , Orta Doğu ve Türkiye hakkında tepki çeken açıklamalar geldi. Birliğin Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt ın , Türkiye hakkındaki  skandal  sözleri uluslararası kamuoyunda da tartışma konusu oldu. 

Emirlik in Stratejik Çalışmalar ve Araştırma Merkezi nde bir sempozyumda konuşan Ebu Gayt , Türkiye ve İran ın bölgede artan nüfuzundan dolayı endişe duyduğunu söyledi. Aralık ayının ortasında da İran ve Türkiye yi  dakika  haberleri">Arap  ülkelerinin işlerine karışmakla eleştiren bir dönem Mısır ın Dışişleri Bakanı olarak da görev yapan Ebu Gayt , Türkiye ye yönelik hazımsızlığını dile getirdi.

GAYT IN SÖZLERİNİ İSRAİL BASINI BİLE ELEŞTİRDİ

İsrail basını Osmanlı ve Pers devletlerinin Orta Doğu da geçmişte de söz sahibi olduğunu söyleyerek  dakika  haberleri">Arap   dakika  haberleri">Birliği  Genel Sekreteri nin sözlerinin hatalı olduğunu vurguladı. İsrail in çok okunan gazetelerinden Jerusalem Post , "Pers ve Osmanlı İmparatorluğu , tarihte bölgeyi domine etmişlerdir. Dolayısıyla Türkiye ve İran ın Suriye ve Irak üzerinde etkisi olması bir anomali değil" şeklinde gelişmeyi değerlendirdi.

BARIŞ PINARI NA DA KARŞIYDI

Arap  dakika  haberleri">Birliği  , Türkiye nin terör koridorunu yok etmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =