Tarım ve  orman  Bakanı Bekir  Pakdemirli  , Trabzon Valiliğinde bölgede 23 Aralık Pazartesi akşamından itibaren etkili olan örtü yangınlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.  Pakdemirli  , ''Şu anda hala 190 ara&cce

haber7
0

Tarım ve  orman  Bakanı Bekir  Pakdemirli  , "Pazartesi günü özellikle Trabzon ve diğer illerimizde çıkan yangınlarımız var ve Arsin de başlayan yangınlarımız 15 farklı ilçede ve 65 ayrı noktada devam etti. Allah a şükürler olsun can kaybımız yok. Bundan dolayı Allah ımıza şükrediyoruz. Bu yangınların çeşidi örtü yangını." dedi.

Pazartesi günü özellikle Trabzon ve diğer illerde çıkan yangınlar olduğunu belirten  Pakdemirli  , "Arsin de başlayan yangınlarımız 15 farklı ilçede ve 65 ayrı noktada devam etti. Allah a şükürler olsun can kaybımız yok. Bundan dolayı Allah ımıza şükrediyoruz. Bu yangınların çeşidi örtü yangını." ifadesini kullandı.

"190 ARAÇ , 650 PERSONEL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Pakdemirli , hemen yangının çıkmasının akabinde başta Vali İsmail Ustaoğlu koordinasyonunda devletin tüm kurumlarının konuyla ilgili gerekli tedbirleri aldığına işaret ederek , şu değerlendirmede bulundu:

"Ben de ilk saatlerinden itibaren  yangını  takip ettim ve bölgeye  orman  Teşkilatını , yangında en tecrübeli olan ekibi , başta Genel Müdürümüz olmak üzere sahaya sevk ettik. Şu anda hala 190 araç , 650 personelle yangına müdahale devam etmektedir. Nemin yüzde 3 lere kadar düşmesi , rüzgarın 170 kilometrelere kadar çıkması bu yangının şu saate kadar tam anlamıyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =