Eski CIA kıdemli istihbarat subayı Marc Polymeropoulos , terör örgütü PKK/YPG hakkında dikkat çeken itiraflarda bulundu. Polymeropoulos , örgütü "ortağımız" olarak nitelerken , çoğu ABD'l

haber7
0

Orta Doğu da görev yapmış emekli CIA kıdemli istihbarat subayı Marc Polymeropoulos terör örgütü PKK nın Suriye deki kolu YPG/PYD hakkında justsecurity.org adlı sitede yayımlanan bir yazı kaleme aldı.

"YPG: PKK NIN SURİYE ŞUBESİ İÇİN BASİT BİR MARKA"

Emekli CIA subayı Polymeropoulos "ortaklarımız" diye bahsettiği SDG nin büyük ölçüde  YPG  nin oluşturduğunu söylediği yazıda ,  YPG  nin de terör örgütü PKK nın "Suriye şubesi için basit bir marka" olduğunu itiraf etti. Terör örgütü PKK nın ABD nin NATO daki müttefiki Türkiye ye karşı on yıllardır savaştığını ve binlerce masum sivili katlettiğini hatırlatan Polymeropoulos örgütün ABD nin savunduğu ilkelere de ters düşen Marksist-Leninist bir ideolojiye sahip olduğunu vurguladı.

"YPG VE PKK AYNI" İTİRAFI

Polymeropoulos yazısında bu durumun açıkça ifade edilmesi gerektiğini söyleyerek "Tüm temel amaçlar bakımından  YPG  ile PKK bir ve aynıydı" ifadelerine yer verdi.

ABD nin terör örgütü  YPG  ye desteğini "taktik ittifak" olarak nitelendiren eski istihbaratçı , Türkiye nin Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin in terörist elebaşlarından biri olduğunu ifade etmesine dikkat çekti. Polymeropoulos ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =