Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu  ,  Maarif  Vakfının Gürcistan'da  yeni   okullar  açacağını söyledi.  Çavuşoğlu  , "Maarif  Vakfı  , Türkiye'nin de desteğiyle bu eğitim kalitesini ileride daha da artıracak

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Türkiye  Maarif  Vakfının Gürcistan da  yeni   okullar  açacağını söyledi.  

Çavuşoğlu , Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları 8. Toplantısı na katılmak için geldiği başkent Tiflis te , Gürcistan Uluslararası  Maarif  Okullarının  yeni  binasının açılışını yaptı.

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın selam ve başarı dilekleriyle başlayan Çavuşoğlu , Gürcistan Uluslararası  Maarif  Okullarının güzel bir binada hizmet vermesinin son derece memnun edici olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu , 2017 de Türk vatandaşlarına yönelik açılan eğitim kurumunun bugün Gürcü okulu olarak  yeni  binasında Gürcistan Uluslararası  Maarif  Okulları adıyla hizmet verdiğini anlatarak , sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Maarif Vakfının Gürcistan da sadece Tiflis te değil diğer şehirlerde de  yeni   okullar  açacağını şimdiden söylemek isterim. Gürcüce , İngilizce ve Rusça eğitim vermesi , okulumuzun tam anlamıyla uluslararası bir okul olduğunun göstergesidir.  Maarif   Vakfı  , tüm dünyada 42 ülkede okul işletiyor.  yeni  okulların açılması için de arkadaşlarımız faaliyetlerini sürdürüyor. Şu ana kadar bu çalışmalar 100 den fazla ülkede devam ediyor. Sadece anaokulu , ilköğretim okulu değil , lise ve üniversiteler  Maarif   Vakfı  tarafından başarıyla işletiliyor. Eğitim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =