Adana’nın Kozan ilçesinde Kazım Yıldırım adlı vatandaş tarlada çalışırken sazlıkta  bulduğu   Yaralı   şahini  kendince  tedavi  ettikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim etti.

haber7
0

Edinilen bilgiye göre , ilçeye bağlı Üçler mevkiinde tarlada çalıştığı sırada tarlanın kenarında bulunan deredeki sazlıkta  Yaralı   halde  duran  şahini  gören Yıldırım ,  Yaralı  hayvanı hemen ilçe merkezindeki bir veterinere getirerek tedavisini yaptırdı. Duyarlı vatandaş , tedavisini tamamlattığı  Yaralı   şahini  daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine haber vererek yetkililere teslim etti.

Yıldırım , “Bugün tarlaya gitmiştim üçler mevkiine. Orada çalışırken dere kenarında  Yaralı   halde  şahin buldum. Su kenarında sazlığın içerisinde  Yaralı  bir şekilde duruyordu. Bulur bulmaz arabaya attık ve getirdik hayvanı. Önce veterinere vardık oradan ilaç alarak  tedavi  etmeye çalıştık. Hayvanın vücudundaki kırığı var ve büyük. Hemen Av Koruma’yı aradık. Onlar da geldiler ve onlara  Yaralı   halde  bulduğumuz  şahini  teslim ediyoruz” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği Personellerinden Emin Arslan da , “Arkadaşımızın bizi aramasıyla geldik ve  Yaralı  hayvanı aldık. Bu hayvanın tedavisini yapıp tekrar doğaya bırakacağız” diye konuştu.

Arslan hayvansever vatandaş Kazım Yıldırım’a örnek davranışından dolayı teşekkür etti. Yaralı şahin daha sonra kutuya alınarak tedavisi devam etmek ve daha sonra doğaya bırakılmak üzere Kozan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =