KKTC   Dışişleri   Bakanı  Özersay , 'KKTC , ihtiyaç olduğu sürece olanakları çerçevesinde Türkiye ile iş birliği yapacaktır.' dedi.

haber7
0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve  Dışişleri  Bakanı Kudret Özersay , Türkiye nin müttefik ve stratejik ortak olduğunu kaydederek , "KKTC , ihtiyaç olduğu sürece olanakları çerçevesinde Türkiye ile iş birliği yapacaktır." dedi. 

Bakan Özersay ,  Yunan  gazetesi Kathimerini nin pazar günleri Güney Kıbrıs ta yayımlanan baskısına röportaj verdi.

KKTC de insansız hava araçları (İHA) operasyonunun bir süredir devam etmekte olduğunu hatırlatan Özersay , Türkiye de Dalaman dan kalkan İHA ların arama ve sondaj yapılan bölgelere intikal ettiğini söyledi.

Özersay , yeni dönemde bu operasyonu daha etkili hale getireceklerini kaydederek , "Geçmişte , mesafe faktörü sebebiyle 24 saatlik takip sorunluydu. Bu sebeple tüm operasyonun daha etkili olması için  KKTC  havaalanının kullanılmasına izin verdik." dedi.

Türkiye nin halihazırda Boğaz bölgesinde bir hava koridoruna sahip olduğunu ve bunu askeri ihtiyaçlar için kullanıldığını belirten Özersay , "KKTC , ihtiyaç olduğu sürece olanakları çerçevesinde Türkiye ile iş birliği yapacaktır." diye konuştu.

RUMLARA KARŞI EKONOMİK MİSİLLEME

Özersay , Türkiye nin müttefik ve stratejik ortak olduğunu kaydederek , Rum kesiminin ABD ve Fransızlarla yaptığı iş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =