En hassas organların başında  Mide   ağrısını  özellikle yanlış ve yetersiz beslenme tetikler. Aşırı kilo , uzun süre aç kalma , stres , gaz sıkışması gibi nedenlerle ortaya çıkan  Mide   ağrısına  ne  iyi  gelir? Çok

haber7
0

Mide  ağrısını  özellikle yanlış ve yetersiz beslenme tetikler. En hassas organlardan olan  Mide  yeme içme alışkanlıklarından hemen etkilenebilir. Stres , aşırı sigara-alkol tüketimi  Mide   ağrısını  tetikleyen unsurlardandır. Eğer teşhis konulmamış bir hastalığınız yoksa hazımsızlık ve şişkinlikten kaynaklanabilir. Çok şiddetli olmayan ve kısa sürede geçen  Mide  ağrıları evde uygulanan  doğal  yöntemlerle tedavi edilebilir. Kısa süreli olan bu ağrıların nedenini tespit edilip önlem alındığında ağrının da önüne geçilebilir. Fakat uzun süreli ve şiddetli  Mide  ağrılarını dikkate alarak doktora danışılması gerekir.

 

 

Günlük yaşamda  Mide   ağrısına  sebep olan bazı faktörler şöyledir:- Hazımsızlık- Uzun süre aç kalma- Aşırı yağlı yemek yeme- Gaz sıkışması- Stres- Aşırı kilo- Baharatlı yiyecek tüketme alışkanlıkları gibi.  Bu sebeplere bağlı olan ağrıların önüne alışkanlıkların değiştirilmesiyle geçilebilir. Fakat beslenmeye ve strese bağlı olan nedenler dışında  Mide  ağrılarına sebep olan bazı sağlık sorunları da vardır ve ancak bu ağrılar doğru tedavi ve beslenme ile önlenebilir. 

MİDE AĞRISINA SEBEP OLAN SAĞLIK SORUNLARI

Reflü:  Mide  asidinin yemek borusuna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =