Beşşar  Esed  ve Rusya Suriye'de sivilleri hedef almaya devam ediyor.  Esed  ve Rus güçleri İdlib'de yerleşim yerini vurdu.

haber7
0

Rejim uçakları Maaretinuman ilçesi , Cercenaz beldesi , Deyr Sünbül , Frikye , Serce , Bzabor , Binin , Hantutin , Naciyye , Kinidde , Gadafe ,Tel Mennis , Ebu Mekki , Tuh ve Rebia köylerine saldırı düzenledi.

Muhaliflere ait uçak gözlemevine göre , Rus savaş uçakları da Maaretinuman kırsalı , Serakib ilçesi , Maarşurin , Han Es Sübül , Deyr Garbi , Semke ve Merdih köylerini vurdu.

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerinden alınan bilgiye göre , Maaretinuman da 6 , Merdih köyünde 4 , Deyr Sünbül de 2 ve Han Es Sübül de bir olmak üzere toplam 13 sivil hayatını kaybetti , en az 40 sivil yaralandı.

Sivil Savunma ekipleri , olay yerinde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun bombardıman sürerken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

110 BİN SİVİL GÖÇ ETTİ

Esed rejimi ve Rusya , kasım ayı başından bu yana Halep i Şam a ve Lazkiye ye bağlayan M4 ile M5 kara yolları arasında yer alan sivil yerleşimlere havadan ve karadan sistematik saldırılar düzenliyor.

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi nde yerinden edilen  sivillere  ilişkin veri çalışması yürüten  Suriye  Müdahale Koordinatörlüğüne göre , kasımdan bu yana yaklaşık 110 bin sivil , Suriye-Türkiye sınır hattına yakın bölgelere göç etti.

Türkiye ile Rusya arasında 17 Eylül ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =