Türkiye gündeminde tartışılan bir konu ve tartışma biçimi ve şiddeti bir turnusol kağıdı gibi tarafların pozisyonunu , gerçek amaçlarını ve kimlerin ekmeğine yağ sürüldüğünü çok

haber7
0

 Bütün mesele Türkiye’nin yalnızlaştırılmasıdır. Bu gün orta doğuda bütün ülkeler Amerika –İsrail ekseninde dizilmiş alenen Türkiye düşmanlığı yapmaktadır. Başta Mısır ve Suud olmak üzere körfez ülkeleri Türkiye’ye karşı terörü finanse etmek başta olmak üzere her türlü düşmanlığı yapmakta , Türkiye düşmanları ile kol kola yürümektedirler. 

Katar ise tüm körfez ülkeleri başta olmak üzere ABD ve İsrail’in de düşmanlığına rağmen Türkiye ile kol kola yürümektedir. Önceki sene büyük finansal krizde Türkiye’ye verdiği 15 milyar dolarlık finansal destek çok anlamlıdır. İkinci olarak Katar’daki Türk üssü çok önemlidir.

Türkiye’nin yurt dışında ve özellikle orta doğudaki en büyük en donanımlı üssüdür. Hele orta doğuda ülkenizi yalnız sınırlarınızın arkasından savunamazsınız. PKK ile mücadelenizde kuzey Irak’a girmeden . kandili etkisizleştirmeden , Mahmuru kapatmadan başarılı olamazsınız. Suriye’de 30-40 kilometrelik derinliği kontrol etmeden sınırlarınızı koruyamazsınız. 

İşin aslı Türkiye’nin güney güvenlik sınırı İdlip- Musul hattıdır ve bu hat Büyük Selçuklu’nun , Romanın da güvenlik hattıdır. Bu hattı kaybedenler , başta Roma , Selçuklu , Osmanlı bu hattı kaybettikten sonra yıkılmışlardır.

Ayrıca Katar’ın  Tank   palet  işinde olması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =