Ağrı'da 1 ,5 yıl önce geçen yıl kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan  Leyla  Aydemir'in (4)  ölümüyle   ilgili  tutuklanan baba Nihat Aydemir'in amcasının oğlu Mehmet Ali Aydemir , 'mevcut del

haber7
0

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6 ncısı olan Leyla Aydemir , 15 Haziran 2018 tarihinde dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde kayboldu. Günlerce aranan , tüm Türkiye nin bulunması için seferber olduğu  Leyla  nın 18 gün sonra köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde su içerisinde yüzüstü cansız bedeni bulundu.  Leyla  Aydemir cinayetiyle  ilgili  baba Nihat Aydemir in amcasının oğlu Mehmet Ali Aydemir (32) , 18 Temmuz da kasten öldürme suçundan tutuklandı.

7 SANIĞA DAVA AÇILDI

Türkiye yi acıya boğan olaydan yaklaşık bir yıl sonra hazırlanan iddianame , Ağrı 1 inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede , tutuklu Mehmet Ali Aydemir ile  Leyla  nın amcaları Musa Aydemir (28) , Yusuf Aydemir (42) ile Besim Dursun (47) ve eşi Hatun Dursun (55) , Ayşe Artam (37) ve eşi Yıldırım Artam (40) hakkında; çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet , iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 14 er yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

SOĞUK ORTAMDA TUTTULAR

Yusuf Aydemir , Besim Dursun ve eşi Hatun Dursun un  Leyla  yı alıkoydukları , daha sonra Mehmet Ali ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =