Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "100 bin  sosyal   konut  kampanyası"nın ilk defa yapıldığını belirterek , "Bu ülkede hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek 240 aya varan vade ile 894 lira sabit

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "100 bin  sosyal   konut  kampanyası"nın ilk defa yapıldığını belirterek , "Bu ülkede hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek 240 aya varan vade ile 894 lira sabit taksitle bu kampanya yapılacaktır." dedi.

 

 

"MİLLET BAHÇELERİNİ 81 ŞEHRE YAPACAĞIZ"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın açıkladığı "100 bin  sosyal   konut  kampanyası" ile ilgili talep toplamaya başlandığını belirtti.

 

 

TOKİ Başkanlığının , 2002 den bugüne ,  100  bin  sosyal  konutu ilk defa bir yılda yaptığını ifade eden  Kurum  , "Bugüne kadar 857 bin bağımsız bölüm ürettik ve 160 milyar liralık iş yaptık.  sosyal  donatılarımızı da eklediğinizde 1 milyon bağımsız bölümün üzerinde tamamen alt gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik , şehirlerimizin  sosyal  altyapılarını güçlendirmeye yönelik birçok iş ve işlemi yaptık , vatandaşlarımıza teslim ettik. Bu çerçevede alt gelir grubu vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmesi amacıyla ve bu ülkede hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek 240 aya varan vade ile 894 lira sabit taksitle bu kampanya yapılacaktır." diye konuştu.

Kamu İhale Yasası ndaki "21/b"nin özellikli işleri tarif ettiğine dikkati çeken  Kurum  , "Burada özellikli bir işlem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =