Van'ın Erciş ilçesinde , Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Genç Çiftçi Projesi'nden faydalanarak 30 bin lira  hibe  desteği alan 5 çocuk babası Mehmet Şerif Yıldız , evini , bu parayla kurduğu sera saye

haber7
0

Van ın Erciş ilçesine 12 kilometre uzaklıktaki Aşağı Kozluca Mahallesi nde yaşayan Mehmet Şerif Yıldız (42) , 2 yıl önce evinin yanına sera kurmaya karar verdi. Maddi imkanı yeterli olmadığı için Genç Çiftçi Projesi ne başvuran ve 30 bin lira  hibe  almaya hak kazanan Yıldız , 510 metrekare alanda 2 sera kurdu. Plastik tünel şeklindeki seralarda paslanmaya karşı galvanizli malzemeler kullanan Yıldız , iklim koşullarına göre yaz döneminde domates salatalık , ilk ve sonbaharda ise turp , tere , roka ve marul yetiştiriyor.

"ARTIK BİRİKİM YAPABİLİYORUM"

Yıldız , çocukluğundan bu yana tarımla uğraştığını , ailesini de bu işten kazandığı parayla geçindirdiğini söyledi. Aldığı  hibe  sayesinde tarımı daha iyi koşullarda yapmaya başladığını ifade eden Yıldız , şöyle konuştu:

"Tarım Müdürlüğü nden eğitimler aldık. Bu sayede daha profesyonel tarım yapabiliyoruz. Önceden tarladan yılda bir kere ürün alırken şimdi az toprakla çok ürün alma şansına kavuştuk. Artık birikim yapabiliyorum. Bu iş sayesinde aileme , çevreme faydam oldu. Tüm genç çiftçilerin bu imkanlardan yararlanmalarını tavsiye ederim. Serada bir yılda 4 ürün alma şansınız oluyor. Bize bu imkanları veren devletimizden Allah razı olsun."

Yıldız , "Bu işi daha da büyütüp , ülke ekonomisine katkı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =