Çiftlik balıklarına verilen antibiyotik bağışıklık sistemimizi çökertiyor mu?

 Çiftlik   balıklarına   verilen  antibiyotiklerle ilgili korkunç iddia

haberturk
0

Özel çiftliklerde yetiştirilen balıklara  verilen  yüksek dozda antibiyotiğin insanda antibiyotiğe karşı bağışıklığa neden olduğu iddia ediliyor. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre , uzmanlar , balık çiftliklerinde balıklara  verilen  antibiyotiğin insanda antibiyotige karsı bağışıklığa neden olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili uzman görüşleri söyle:
- Ali Çetin (Tüketici Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı): İnsanlar antibiyotikli balıklar ile antibiyotiğe karşı direnç kazanıyorlar. O zaman da hasta olduğumuzda aldığımız  Antibiyotik  işe yaramıyor. Bu nedenle de kanser ve diğer hastalıklar giderek artıyor. Tarım ve Gıda Bakanlığı son derece yetersiz kalmaktadır. Bakanl ığın buna izin vermemesi gerekir.

- Nilgün Erbil (Patolog Doktor):  Çiftlik  balıklarını tüketerek aldığımız  Antibiyotik  enfeksiyon açısından tehlikeli. Balıklara çok yüksek dozlarda verildigi için , insanın o hastalığa yakalanma olasılığını arttırıyor. Aşırı yüksek doz insan vücuduna girdigi zaman ona karsı  bağışıklık  oluşuyor ve insan vücudu hastalığa karşı savaş veremiyor. Balığa 200 katı verilmis olan ilacın , insana 500 katı verildiginde faydası görülüyor. Bu insanın  bağışıklık  sistemini çökerten bir durum.

- Ümit Bora (Yarımada Çevre Platformu Sözcüsü) Gelecek kuşaklar 25-30 yaş sonrasını göremeyecek. Gıda denetimi olmayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =