Lübnan’ın başkenti Beyrut'taki Şuheda Meydanı'nda toplananlara saldırmaya çalışan Şii Hizbullah ve Emel hareketi tarafları ile göstericiler arasında gerginlik yaşandı. Bu sırada Hizbullah ve Emel hareketi mens

haber7
0

Lübnan ın başkenti  Beyrut  ta  polis   meclise  yürümeye çalışan  binlerce  göstericiye göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etti.

 

 

Olay yerinde bulunan AA muhabirinin aktardığına göre , güvenlik güçleri göstericileri meclis binası güzergahındaki el-Ma rad caddesinden uzaklaştırmaya çalıştı. Bölgeden uzaklaşmak istemeyen göstericilere  polis  göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etti. Bölgeden ayrılmak istemeyen ve  meclise  yürümekte ısrar eden göstericiler güvenlik güçlerine taş ve havai fişeklerle karşılık verdi.

Olaylarda yaralananlara müdahale etmek için sağlık ekipleri bölgede hazır bekliyor.

 

 

HİZBULLAH TARAFTARLARI İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA GERGİNLİK

Öte yandan Şii Hizbullah ile Emel hareketi tarafları  Beyrut  un göbeğindeki Şuheda Meydanı na baskın düzenleyerek teknokrat hükümeti kurulmasında ısrar eden göstericilere saldırmaya çalıştı. Bu sırada Hizbullah ve Emel hareketi mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Güvenlik güçlerinin iki grubu ayırmakta zorluk çektiği gözlendi. Bu esnada meydanda bulunan göstericilere ait bazı çadırların yandığı görüldü. Önceki gün de Şii gruplarla göstericiler arasında benzer gerginlikler yaşanmıştı.

Lübnan da 17 Ekim de ekonomik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =