Katar  Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani , Libya'nın içinde bulunduğu krizi aşabilmesi için ülkesinin desteğini artıracağını bildirdi.

haber7
0

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi ofisinden yapılan açıklamaya göre , Konsey Başkanı Fayiz es-Serrac ,  Katar  ziyareti çerçevesinde Emir Şeyh Temim le bir araya geldi. 

Katar Emiri , ülkesinin , ekonomi ve güvenlik alanlarında UMH nin talep ettiği her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.

Katar ın , Serrac ın  Libya  da güvenlik ve istikrarı sağlama çabalarına yönelik desteğini de yineleyen Şeyh Temim ,  Libya  nın yaşadığı krizin üstesinden gelebilmesi için Doha nın desteğini katlayarak artıracağını aktardı.

Başkent Doha da düzenlenen "19. Doha Forumu" kapsamında  Katar  da bulunan Serrac ise iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin derinliğine işaret ederek , bu ziyaretin ,  Libya  ile  Katar  arasında ortak önemi bulunan meselelerde görüş alışverişi ve istişare için bir fırsat sunduğunu söyledi.

Libya da güvenlik , siyaset alanındaki son gelişmeler ile başkent Trablus a yönelik saldırıların etkisine ilişkin bilgi veren Serrac , UMH nin saldırıları püskürtme hamlelerinin yanı sıra güvenlik ve istikrarın sağlanması , ekonominin hareketlenmesi için çalışmalar yaptığını belirtti. 

Görüşmede ayrıca Berlin de yapılması planlanan  Libya  zirvesi konusu da ele alındı. Taraflar ,  Libya  yla ilgili tüm ülkelerin zirveye davet edilmesi gerektiğini ifade etti.

UMH ile  Katar  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =