Cumhuriyet  gazetesi , Milli Eğitim Bakanlığı ile Sebilürreşad Derneği arasında imzalanan protokolü çarpıtarak , "dinci yapılarla işbirliği" haberine imza attı. Cumhuriyet'in haberine  tepki  gösteren Sebilü

haber7
0

Cumhuriyet gazetesinin , Milli Eğitim Bakanlığı nın vakıf ve derneklerle yaptığı anlaşmaları "dinci yapılarla işbirilği" şeklinde haberleştirmesine  tepki  geldi. Sebilürreşad Derneği Yönetim kurulu Başkanı Fatih Bayhan , "Cumhuriyet , iktidar karşıtlığıyla Akif karşıtlığını birbirine karıştırmış" dedi. 

 

 

"YA KÖTÜ NİYETLİ YA DA İHANETLE EŞDEĞER"

Mehmet Akif in "milli şair" olduğunu hatırlatan Bayhan , "Sebilürreşad ın ne olduğunu bilmeyen , okumadan , okuduğunu anlamadan sırf iktidar karşıtlığıyla hareket ederek haber dili geliştiren habercileri esefle kınıyorum" ifadelerini kullandı. Sebilürreşad ın , İstiklal Marşı nın yayınlandığı ilk dergi olduğunu hatırlatan Bayhan şunları söyledi:

 

 

"Sebilürreşad Anadolu kurtuluş savaşının manevi cephesinde en büyük rol üstlenmiş , üstlendiği bu rolü bizatihi Mustafa Kemal in takdir ettiği bir dergi olmuş ve TBMM tarafından nüshaları basılarak tüm cephelere gönderilmiş bir dergidir. Bu tarihi bilgiden yoksun olanların Sebilürreşad ın bugün Akif i genç nesillere anlatmak adına attığı adımdan rahatsızlık duymaları ya kötü niyetlidir , yahut ihanetle eşdeğerdir. Onlar istemese de biz genç nesillere Akif i anlatmaya , Asım ın neslini yetiştirmeye gayret edeceğiz."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =