Antalya'da site görevlisi Osman Erdoğan , satın aldığı otomobildeki plakayı değiştirince  hayatının   kabusunu  yaşadı. Konya Şoförler ve Otomobilciler Odası , kullanımda olan plakayı verince polis , 'ikiz plaka' taktığ

haber7
0

onyaaltı ilçesindeki bir sitede çalışan Osman Erdoğan , otomobil almak için uzun süre internette arama yaptı.

Aradığı otomobili Konya da bir galeride bulan Erdoğan , 3 arkadaşıyla bu kente gitti. Noterde alım-satım işlemini yapan Erdoğan , aracına Antalya plakası taktırmak istedi.

Erdoğan , evrakla birlikte plakayı bastırmak için Konya Şoförler ve Otomobilciler Odası na gitti.

10 dakika içinde  Plakasını  teslim alan Erdoğan , anne-babasının yaşadığı Seydişehir ilçesine gitti. Ancak güzergahtaki Plaka Tanıma Sistemi nden plakanın , ikiz plaka olduğu belirlendi.

İLK ARABANIN HEYECANI İLE FARK ETMEDİM

Otomobilinin sigorta işlerini yaptıracağı sırada polis tarafından aranarak , aracının yanına gelmesi istenen Erdoğan , yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Polis bana otomobilin plakasının ikiz olduğunu söyledi. Ruhsatı kontrol ettiğimizde plakanın yanlış basılmış olduğunu fark ettim. Plakanın sonu 316 olması gerekirken 315 basılmış. İlk arabamın heyecanı ile fark etmemiştim. Karakolda dört saat ifade verdim. Sağlık raporu almak zorunda kaldım. İkiz plaka nedeniyle 5 bin lira trafik cezası uygulandı. Polislerle Konya Şoförler Odası yetkililerini telefonla görüştürdüm ama bir şey değişmedi. Şoförler Odası hatasını kabul etti. Yeni plaka gönderdiler ve aracı trafikten

EŞİYLE YILLARCA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =