Yılın son günlerine yaklaşılırken , vatandaşın yaptığı harcamalar sonucu banka ve  Kredi  kartlarında biriken puanların 2020'ye devredilip devredilemeyeceği merak konusu oldu. Bankacılık sektörü yetkilileri , konuya ilişkin

haber7
0

Bankaların resen puanları silemeyeceğini , böyle bir durumda vatandaşların hukuki yollara başvurması gerektiğini söyleyen yetkililer , zaten bankaların para puanları gider olarak kaydettiğini , puanları silseler dahi gelir kaydedemeyeceklerini ve dolayısıyla bunun bir mantığının olmadığını dile getirdi.

 

 

Yetkililer , bankalar tarafından düzenlenmiş özel kampanyalar kapsamında kazanılan puanların kullanımında ise tarih sınırlaması olabileceğine dikkati çekerek , bunlara ilişkin ekstre ve mesaj yoluyla iletilen bilgilendirmelere  dikkat  edilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor.

Uygulamaların bankadan bankaya değişiklik gösterebileceğine işaret eden yetkililer , kart sahiplerine , puanları konusunda bankalarını arayarak bilgi almalarını tavsiye ediyor.

 

 

 

- "Kazanılan puanları silme gibi bir uygulamamız yok"  

Yapı  Kredi  yetkilisi , AA muhabirine konuya ilişkin verdiği bilgide , "Yapı  Kredi  bireysel  Kredi   kartı  ve bireysel TLcard müşterileri , World üye iş yerlerinde yaptıkları harcamalardan Worldpuan kazanabilir , bu puanları alışverişlerinde kullanabilirler. Müşterilerimizin kazandıkları Worldpuanlar , kampanya koşullarında belirtilen puan yükleme tarihinden sonra puanların son kullanım tarihine kadar kullanılabilir. Yapı  Kredi  olarak , biriken Worldpuanları yıl sonunda sıfırlama uygulamamız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =