Son dakika haberi: Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e  bağlı  savaş uçakları  Misrata  kentindeki  Hava   Kuvvetleri  Koleji'ne saldırı düzenledi.  Hafter  , yaptığı açıklamada Tra

haber7
0

Son dakika haberi: Uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümetinin (UMH) yürüttüğü Burkan el-Gadab Operasyonu Basın Sözcüsü Mustafa el-Mecii , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Misrata  kentindeki  Hava   Kuvvetleri  Koleji nin  Hafter  güçlerine ait savaş uçaklarınca iki defa bombalandığını söyledi.

Saldırıda can kaybı ya da maddi hasar olup olmadığına ilişkin bilgi vermeyen Mecii ,  Hafter  güçlerinin yaklaşık üç hafta sonra ilk kez  Misrata  yı hedef aldığını belirtti. SALDIRI TALİMATI VERMİŞTİ

Hafter , dün "Libya el-Hades" televizyonunda yaptığı konuşmada , Trablus çevresindeki silahlı güçlerine "saldırıya geçmeleri" talimatı verdiğini söylemiş ve bu saldırının "belirleyici bir savaş" olacağını ileri sürmüştü.

Ülkenin doğusundaki silahlı güçlerin lideri  Hafter  , 4 Nisan da da başkent Trablus u ele geçirmek için birliklerine saldırı emri vermiş ve 48 saat içinde başkentin kontrolünü ele geçireceklerini iddia etmişti. Bunun üzerine  Libya  da uluslararası meşruiyete sahip UMH birlikleri de Burkan el-Gadab Operasyonu nu başlatmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =